Bebeğiniz iki aylık!

O uykulu bebeğe ne oldu? İki aylıkken, bebek muhtemelen etkileşimin tadını çıkarıyor ve gün içinde çok fazla ertelemeyi bırakarak “sosyalleşmeye” devam ediyor. Muhtemelen bebeğin nasıl eğlendirileceğini anlamaya çalışıyorsunuz ve aynı anda evde de işler yapıyorsunuz. Bu da muhtemelen geceleri biraz daha fazla uyuduğunuz anlamına gelir. (Uyku şaşırtıcı değil mi?) Henüz yok mu? Endişelenme. Sen edecektir uyku tekrar-ve er düşündüğünüzden daha olabilir!

2 AYLIK GELİŞİM

Yalan söylemeyeceğiz – iki aylık bir bebeğe sahip olmak biraz zor olabilir. Bebek daha fazla uyurken, özellikle akşamları da daha fazla ağlıyor olabilir. İyi haber şu ki, yaklaşık altı ila sekiz hafta, bebeklerde ağlamanın doruğa çıkma eğiliminde olduğu ve önümüzdeki bir veya iki ay içinde muhtemelen daha az telaşlı bir zamanın farkına varacaksınız. İçeride kalın, ihtiyacınız olduğunda yardım isteyin ve ağlayanlar sizi endişelendiriyor bebeğin çocuk doktoru ile konuşun.

2 Aylık Bebek Ağırlığı ve Uzunluğu

2 aylık bebeğin ortalama kilosu, kızlar için 11,3 pound ve erkekler için 12,3 pound dur. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre uzunluk (aka yükseklik) ortalamaları kızlar için 22,5 inç, erkekler için 23 inç’tir.

2 aylık bir çocuğun ne kadar ağırlık ölçmesi ve ölçmesi gerektiğini merak etmek normaldir – ama her zaman sağlıklı bebeklerin boyutlarının değiştiğini ve çocuğunuzun ağırlığını “ortalama” ile karşılaştırırken fazla yakalanmadıklarını unutmayın. büyüme – iki aylık çocuğunuz çocuk doktorunun ofisinde büyüme tablosunda sürekli bir yükseliş izlemelidir. Eğer öyleyse, doğru yolda.

2 aylık bebeğiniz büyük olasılıkla yaklaşık 1.5 ila 2 kilo aldı ve geçen ay yaklaşık 1 ila 1.5 inç büyüdü. Başı da yarım santim daha büyük olabilir.

Beş Duyu

Bebeğin gözleri daha fazla hareket ediyor ve nesnelere daha iyi odaklanabilirim. Aslında, iki aylık bebeğiniz muhtemelen 180 derecelik bir bakışla takip ederek hareketli bir nesneyi izleyebilir.

 • Bebek, geçen ay içinde bulunduğu basit siyah-beyazlardan daha karmaşık kalıplara bakmaktan hoşlanıyor. Hayranı için bir cep telefonunu yatağının üstüne ya da matını oynamayı düşünün.
 • Bebek gerçekten dediklerini söylemek istiyor. Konuşurken aktif olarak dinlediğini fark edebilirsiniz. Hatta “cooing” ile cooing ile cevap vermeye ya da kollarını ve bacaklarını zevkle hareket ettirmeye çalışabilir.
 • Dokunmanla rahatladı ve yüzünü tanıdı.

2 Aylık Kilometre Taşları

2 Yaşındaki Çocuklarım Ne Yapmalı?

 • Bebeğin güçlenmesi, belki de karın boyunca omuzlarını kaldırması ve oturmuş pozisyonda başı. Ona karnına bolca zaman verin, böylece başını kaldırıp boyun kaslarını kuvvetlendirir!
 • Bacakları düzleşiyor ve vuruşları daha güçlü.
 • Bebeğin hareketleri daha az sarsıntılı ve daha akıcı görünmeye başlayabilir. Çok hareket ediyor, yeni pozisyonlar deniyor ve bu kasları güçlendiriyor ve koordine ediyor.
 • Bebeğin elleri ile daha bilinçli ve eğlenceli hale geliyor. Yumruklarını emerek kendini sakinleştirmeye başlamış olabilir.

2 Aylık Yaşım Sağlıklı mı?

İki aylık bebeğiniz büyümeye ve gelişmeye devam ederken – fiziksel ve kişisel olarak – her küçük değişiklik ve semptomun normal olup olmadığını merak ederken kendinizi bulmak kolay. İşte iki aylık çocukların ebeveynlerinin sahip olduğu bazı genel sağlık sorunları:

 • Diş çıkarma. İki aylık bir diş olabilir mi? Evet gerçekten! Bebeklerin diş çıkarmaya sağlayabilecekleri süper geniş bir yaş aralığı vardır ve bu imkansız değildir. Ancak, dört ila altı aya yakın bir zamanda gerçekleşmesi çok daha yaygındır. Bebeğiniz boğuluyor, ağlıyor, uyumakta zorlanıyor ve hemşireyi reddediyorsa, iki aylık çocuğunuz diş çıkarıyor olabilir . Emin olmak için bir doktora danışın.
 • Bok, Kaka. Varoluşumuzun acısı! İki aylık bir kaka ne sıklıkla olmalıdır? Evet, karmaşık! Formülle beslenen bebekler günde bir veya iki kez kaka yapma eğilimindedir; emzirilen bebekler çok sık kaka yapabilir – ya da kaka yapmadan yedi güne kadar uzayabilir ve tamamen sağlıklı olabilirler! Sıklık yerine, tutarlılık için dikkat edin (brüt, biliyoruz).
 • Eğer 2 aylık çocuğunuz kabızsa , kaka sert toplarla dışarı çıkar ve karnı sert veya sert olabilir. İşte kabız bir bebeğe nasıl yardım edeceğiniz .
 • 2 aylık çocuğunuzun ishal varsa , normalden daha akıcı veya sulu olacaktır. İşte ishalli bir bebeğe nasıl yardım edeceğiniz .
 • Öksürük. 2 aylık bir bebekte öksürük, soğuk algınlığı da dahil olmak üzere birçok şeyden kaynaklanabilir. İşte bebeklerde öksürük tedavisi hakkında birçok bilgi .

2 AYLIK BESLENME

İster biberonla, ister emziriyor olsanız da, bebeğin beslenmesini sağlamak hala muhtemelen günün büyük bir bölümünü alıyor. Bebeğin acıktığını (dudaklarını tokatlayarak, emerek, ağladığında!) Ve doyduğunda (şişeden uzaklaştığında, dikkati dağıldığında, uykuya daldığında) ve iyi beslendiğinde emin olabilirsiniz.

2 aylık bir çocuk ne kadar yemeli?

Biberonla besleme: 2 aylık bir bebek için ne kadar formül var? Biberonla beslenen bebeğiniz muhtemelen her üç ila dört saatte bir beslenir ve her seferinde yaklaşık dört ila beş ons alıyor. Tıpkı yetişkinler gibi, fazladan aç olduğu ya da fazla yemek yemediği bir yemeği olabilir. Bu normal.

Emzirme: 2 aylık bir hemşire ne sıklıkta olmalıdır? Her iki ila üç saatte bir. Bebeğiniz uyuduğundan daha uzun süre uzanıyorsa (şanslısınız!) Onu beslemek için uyandırmaya gerek yoktur. Ne zaman acıktığını söyleyecek!

Bebek Bu Ay Ne Yenir?

Bebeğin hala anne sütüne veya beslenmeye yönelik formüle yapışması gerekir.

Bir ortak soru şudur: 2 aylık su verebilir misiniz? Ve cevap genellikle hayır. Bunun bir istisnası, bebeğinizin çocuk doktorunun tıbbi bir sebepten dolayı tavsiye etmiş olması.

Hem katı yiyecekler hem de su, yaklaşık dört ila altı ay arasında verilebilir. Bebek için ne zaman uygun zaman olacağına karar vermek için çocuk doktoru ile konuşun.

2 AYLIK UYKU

2 Aylık Bir Uyku Ne Kadar Gerekir?

Tipik 2 aylık bir bebek günde yaklaşık 15 buçuk saat uyur. Bu yaştaki bebeklerin geceleri yaklaşık sekiz buçuk saat uyuması yaygındır (evet, muhtemelen hala kesilmiş uykudadır – tamamdır) ve toplam yedi saat gündüz uykusu çeken üç çocuk uykusu vardır.

2 Aylık Uykuda Ne Kadar Sürmeli?

2 aylık bir bebek için uyku süresi, bebeklerden bebeğe büyük ölçüde değişebilir, ancak bazı ebeveynler, bebeklerinin gece beş ila altı saatlik bir uyku için uyuduğunu bildirir. (Yuppi!)

2 Aylık Bir Çocukta Uyuyabilir miyim?

Bazı ebeveynler, 2 aylık bir çocuğun uyku egzersizinin mümkün olup olmadığını merak ederler, ancak birçok doktor bebeğin en az dört aylık olmasına kadar beklemenizi söyleyecektir. Birçok bebek geceleri doğal olarak daha az beslenir ve daha fazla uyku düzenine sahiptir. Elbette bebeği şimdi uyku eğitimi için hazırlamaya başlayabilirsiniz. Bu, uykulu ama hala uyanıkken bebeğini kestirmeye ve yatmadan önce yatağına koymaya başlamak anlamına gelebilir. Bebeğin kendi başına uykuya dalmayı öğrenmesi önemlidir – sizi uyanmadan gece boyunca uyuması gereken beceridir.

2 Aylık Savaş Mücadelem Neden Uyuyor?

Artık bebek daha sosyal hale geliyor, daha uzun süre uyanık kalmak istediğini fark edebilirsiniz. Bu tamamen iyi ve normaldir ancak ne yazık ki bazı bebekler gerektiğinden daha uzun süre uyanık kalırlar ve fazla yorulurlar. Bir çok yorgun bebek huysuz bebek sert uyku almak için!

2 Yaşındaki Çocuk Neden Çok Uyuyor ?!

Eğer 2 aylık çocuğunuz bütün gün uyuyorsa, geceleri ve geceleri kafası karışabilir. Ya da belki hasta! Bebeğin gündüz fazla uykulu kalmasının birkaç nedeni vardır . Eğer endişeniz varsa, bebeğinizin çocuk doktoru ile konuşun.

2 AYLIK PROGRAM

2 aylıkken, bebekler hala bir programdan çok bir örüntü izliyor, ancak bu örüntüyü uygulamaya devam etmelisiniz, böylece bebeğiniz günlük alışkanlıklara girer ve daha sonra ne olacağını tahmin etmeye başlar. Bu onu biraz daha yaşlandığında daha belirgin bir rutinde olmaya hazırlar.

2 AYLIK BEBEK KONTROL LISTESI / İPUÇLARI

 • Bebeği iki aylık kontrolüne götür .
 • Emziriyorsanız, doktorunuza D vitamini damlacıkları takviyesi hakkında danışın.
 • Aşılar : Amerikan Pediatri Akademisi, iki aylık ziyarette pnömokok (PCV13), DTaP, Hib, çocuk felci ve Rotavirüs aşılarını tavsiye ediyor. Bebeğin geçen ay almamış olması durumunda ikinci bir Hepatit B aşısı dozuna da ihtiyacı olabilir. 2 aylık atış yan etkileri konusunda endişeleriniz varsa doktorunuzla konuşun .
 • Bebeğin dört aylık muayenesini planla.
 • Bu boyun ve kol kaslarını çalıştırmak için bebeğe düzenli olarak karın zamanı verin.
 • Bebeğin 2 aylık bebek fotoğrafını çekin.