7 yaşındaki çocuklar harika ve eğlencelidir, ancak sorun bir erkek arkadaş veya kız arkadaş istemeye başladığında ortaya çıkar. 7 yaşında bir yeğenim ve yeğenim var. Onları daha önce karşı cinse çarpmaya başladıklarını gördüm. Bu yüzden konuyu ele almanın harika yollarını araştırdım.

7 yaşındaki çocuğunuzun erkek arkadaşı veya kız arkadaşı olduğunda ne yaparsınız? Bunun cevabı karmaşıktır ve kişisel bir davada sık sık ele alınması gerekir, fakat genel olarak, bu ilişkiler gerçek değildir ve oldukça zararsızdır. Bu yaştaki çocukların çoğu, karşı cinsle ilgilenmekle birlikte, ilişkiyi uygunsuz şekilde ilerletmeyeceklerdir.

Çocuklar çok tatlı ve 7 yaşındakiler çok sevimli. Çocuğunuzu onlarla ilk önce ezmek için tecrübe edinmek eğlenceli ve heyecan vericidir! Fakat aşkları erkek arkadaşlarına veya kız arkadaşlarına dönüştüğünde, durumu ele almanın doğru yolunun ne olduğunu merak etmek kolaydır.

Bu yüzden her şeyi okudum ve size yardımcı olabilecek bazı fikirler topladım.

7 Yaşındaki Erkek Arkadaşınız veya Erkek Arkadaşınız Ne Yapmalı?

Anaokulunda olduğunu ve o çocuğun çok tatlı olduğunu düşündüğümü hatırlıyorum! Sonra birinci ve ikinci sınıfta yaklaşık 7 yaşımdayken ebeveynlerim ve kardeşlerim gibi olmak istediğimi ve bir erkek arkadaş edinmek istediğimi düşündüğümü hatırlıyorum.

Hepimiz geçmişimize baktığımızda, ilk erkek arkadaşımızı ya da kız arkadaşımızı hatırlayabiliriz ve bunu düşündüğümüzde düşündüğümüzden daha genç olduğumuzu fark edebiliriz. Bu, 7 yaşındaki tutuşan ellerinizle kız arkadaşlarıyla veya erkek arkadaşlarıyla başa çıkmayı her zaman kolaylaştırmaz, ancak başlamak için harika bir yer!

Aşağıda, 7 yaşındaki ilk erkek arkadaşınızı ya da kız arkadaşınızı nasıl idare edeceğine karar vermenize yardımcı olabilecek 5 şeyin bir listesi var.

1. Çocuklar Çocuklar Olacak

Çocuğunuzun başka bir çocukla el ele tutuşarak okuldan çıktığını görmek ve hatta hoşça kal öpücüğünü görmek büyük bir şok olabilir. Hemen beyniniz ebeveyn moduna geçer ve olmak dürüst, sen çıldırmaya başlarsın. Bu noktada akılda tutulması gereken en iyi şey, 7 yaşındaki çocukların hala oldukça masum oldukları.

Beni yanlış anlama, hala bütün bir tuvalet kağıdı rulosunu açabilir veya kız kardeşini tuvalete geldiğine ikna edebilir (evet kardeşim bunu yaptı) ama sonuçta, ilişkilere ve romantik duygulara gelince oldukça masumlar. .

Bizim için, yetişkinler olarak, “ilişki” kelimesini duyuyoruz ve aklımız, bunların iyi ve kötü nitelikleri hakkında düşünen yüzlerce farklı yere gidiyor, ama hepsi oldukça yetişkin temalı.

Öte yandan, 7 yaşında bir çocuk ilişkiler hakkında düşündüğü zaman, otobüste veya öğle yemeğinde oturacakları kız veya oğlan hakkında düşünüyorlar. El ele tutmayı ya da masum bir öpücüğü paylaşmayı düşünebilirler, ancak bu şeyler gerçekten dostluk temelli ve romantik temellidir.

İlk ilkokul erkek arkadaşımı hatırlıyorum. Ellerimizi tuttuk ve birkaç kez öpüştük (ve öpüldükten sonra dudaklarımızın hızlıca bir çukurda dokunduğunu kastettim) ve sonra yaklaşık bir hafta sonra bitti.

Büyüdüğümde insanlar bana ilk öpücüğümü sorduğunda ilkokuldaki oyun parkındaki küçük çocuktan bahsettim mi?

Hayır! Onlara bir genç olarak ilk öpücüğüm den bahsettim, çünkü bu bir anlamı olan bir öpücüktü, oyun alanlarındaki bir çocuktan duygular için olduğundan daha fazla olan küçük bir domuzcuk değil.

Yani, bizim için güzel ebeveyn geçmişlerimizi hatırlamak ve 7 yaşındaki bir erkek çocuğa veya kız arkadaşa, muhtemelen sadece şu anda vakit geçirdikleri kız veya erkek anlamına gelir.

Senin küçük çocuğun ilk Crush muhtemelen oldukça masumdur ve aslında sizin ve 7 yaşındaki çocuğunuz için eğlenceli bir deneyim olabilir.

2. küçük çocuklar senin gibi olmak istiyorum

Rodney Atkins şarkılarını seviyorum. Senin gibi olmak istiyorum. Çocuklarımızın bizi ne kadar izlediklerini ve bizi ne kadar taklit ettiklerini hatırlatıyor. Annenin babasını elele tuttuğunu görüyorlar ve biriyle el ele tutuşmak istiyorlar. Babanın anneden bir kertenkele çaldığını gördüler ve şimdi de bunu yapmak istiyorlar.

Küçüklerimiz bizi bildiklerimizden daha çok, bizim gibi olmak istediklerinden daha çok izliyorlar. Yani, 7 yaşındaki çocuğumuzu eve getirip bir erkek arkadaşı ya da kız arkadaşı olduğunu duyduğumuzda, sadece sizin gibi olmaya çalıştıklarını söylemek oldukça güvenli.

Rodney Atkins şarkısında küçük çocuklar diyor ki:

 “Seni izliyordum baba, hiç hoş değil mi? Ben senin karababanım, senin gibi olmak ve tüm yemeğimi yemek ve senin kadar uzamak istiyorum. Bir şeyleri tamir etmeyi ve annenin elini tutmayı seviyorum. Evet, biz sadece aynıyız , değil mi baba? Yaptığın her şeyi yapmak istiyorum, o yüzden seni izliyorum. ”

Bu bakış açısı, çocuklarımızdaki masumiyeti görmemize yardımcı olabilir ve belki de 7 yaşındaki çocuğumuzun bir ‘erkek arkadaşı’ ya da ‘kız arkadaşının olmasının gerçekten de sizin “sizin gibi” olmalarının masum bir yolu olduğunu görmemize yardımcı olabilir.

3. Küçük Kişinin Hislerini Görmezden Gelme

Küçük çocuklar geliştikçe ve bizimle yaşamları hakkında bir şeyler paylaşmaya başladıkça onları dinlememiz ve onları kapatmamamız önemlidir. 7 yaşındaki çocuğunuz gelip size bir şey söylediğinde, şansı o kadar da kötü değil.

7 yaşındaki çocuğunuz arkanıza yaslandığında işler biraz daha endişe verici olabilir. Çocuklarımız bize açıkken çok büyük ve aldıkları yaşça büyük tutmak istediğimiz bir şey.

Bu nedenle, daha genç olma şansı olmadan onları kapatmaya dikkat edersek, daha uzun süre açık kalmaya devam edeceklerdir.

7 yaşındaki bir ilişkiniz için gerçekten endişeleniyorsa nız, korkularınızı sakinleştirmenin ve durumun kendilerine ilişkisinin kendileri için ne anlama geldiğini sormak olduğunu düşünmenin harika bir yolu.

Normalde bu, 7 yaşındakilerle ilişkilerin çok ciddi olmadığı ve çok az anlam taşıdığı netleştiğinden, bazı akıllara yol açacaktır.

Annesi en iyi arkadaşı olan en iyi arkadaşı olan, yaklaşık 20 kez nişanlı olan ve evli olan bir yeğenim var. Bazen koridordan birlikte bile yürüyorlar.

Bu sevgi duygusu tüm küçük çocuklarda, özellikle de 7 yaşındaki çocuklar için yaygındır ve çoğunlukla eğlencelidir ve onlar için numara yapar.

Muhtemelen, küçük çocukların 8-9 yaşlarına erişmeden önce birçok kez meşgul olacağı ve çoğu çocuğun yaşımıza ulaştığı zaman bunu tamamen unutmuş olacağı.

4. İlişkilere Açık Olun

7 yaşındaki ilişkiler, gençlerle ilişkilerde davranmanın uygun yolu ve gerçekte ne anlama geldiği hakkında konuşmaya başlamanın harika bir yolu olabilir.

Bir anne, bütün anneler blogunda “7 yaşındaki oğlu, sınıfındaki hangi kızların kız arkadaşı olup olmadıklarını sorduğunu anlatıyor, Anne, sohbeti özel bölümlerin ne kadar özel ve özel olduğu konusunda bir derse dönüştürüyor” dedi. dokunmaları veya [dokunmaları]. ”

Aynı blogda başka bir anne, ilişkiyi kabul etme fırsatını nasıl kullanıldığı hakkında konuştu, ancak “ yiyecek ve içecekleri öpmek ve paylaşmak bir hayırdır  , çünkü çok hastalanabilmeniz veya başkasının hasta olmasına neden olabileceğinizi açıklayarak çılgın bir şeyi caydırmaktan bahsetti. hasta ol, çünkü kimin soğuk böcek olduğunu asla bilemezsin. ”

Bu alıntı-alıntı ilişkisini ne kadar fazla kabul ederseniz, 7 yaşındaki çocuğunuzun o kadar ileride takip etmesi o kadar düşüktür. Öte yandan, ona karşı ne kadar fazla olursa, çocuğunuz o kadar fazla yapmak ister.

Bazen çocuklar sadece ebeveynlerini seçmek gibi.

5. Duygularını Yoksayma

Şimdi bütün bunlar sizin çocuğunuzun ebeveyni olduğunuzu ve sizin ve eşinizin gerçekten çocuğunuz için vahiy alabilenler olduğunu söylüyor.

Öyleyse, bu 7 yaşındaki erkek arkadaş / kız arkadaşı olayını hissediyorsanız, duygularınızı görmezden gelmemeniz ve nasıl davranmanız gerektiğini hissetmemenizden daha ciddidir.

Benim için durumla nasıl başa çıkılacağını bilmenin en iyi yolu önceki bir soruya geri dönüp çocuğunuza ilişkinin ne anlama geldiğini düşündüklerini sormak. Çoğu zaman çocuğunuzun neye ihtiyacı olduğunu ayırt edebileceksiniz ve durum çok iyi olacak.

Hepiniz profesyonel anne ve çocuğunuzun sevgisi ve size saygı duyuyorsunuz. Durumu ele almanın en iyi yolunu bulmalarına yardım edebileceksiniz çünkü onları seviyorsunuz ve sizi seviyorlar. Unutma, senin gibi olmak istiyorlar.

ilgili sorular

Çocuklarla çıkmaya başlamak için doğru yaş nedir? Pek çok anne-baba 16 yaşına çıkmanın iyi bir yaş olduğunu düşünürken diğerleri 15 ya da 17’si aileleri için daha iyi çalışır. Ebeveyn ile çocuk arasında açık iletişim olduğu sürece, hiçbir yaş belirtilmemiştir.

Çocukların ilk öpücüğü için doğru yaş kaçtır? Çalışmaların çoğunda, çoğu insanın 15 yaşında ilk öpücüğü olduğu tespit edilmiştir. Her durum farklıdır ve gerçekten ilk öpücüğünüzü almak için “doğru” bir yaş yoktur.