İnsanlar hamile olduğunuzu söylediğinizden beri size parlayan olduğunu söylüyor mu? Bunun gerçek olup olmadığını mı merak ediyorsunuz yoksa diğerleri övgüleriyle sadece kibar davranıyorlar mı? Bunlar, üzerinde durduğunuz sorulardıysa aşağıdaki yazımızı okumak iyi bir fikir olabilir.

Hamilelik parlaması, kadınların hamileyken dört gözle bekledikleri değişikliklerden biridir. Birçoğu bunun bir efsane olduğuna inanıyor olsa da, gerçek olmadığıdır! Bu gerçektir ve hamilelik sırasında hormonların çoğalması veya artması nedeniyle oluşur. Size art arda parlayan olduğunu söylerseniz, kendinizi kutsanmış olarak düşünün ve uzun süre boyunca tadını çıkarın. Bu arada, hamileliğin ışıltısının efsanesi ya da gerçeği hakkında daha fazla bilgi edinin ve okuyun.

Gebelik Glow Nedenleri

Hamilelik parlaması için özel bir sebep yoktur. Ancak, bazı olası nedenlere bakalım:

1. Fizyolojik Değişiklikler:

Araştırmalar, vücutta meydana gelen birçok fizyolojik değişikliklerden dolayı olabileceği sonucuna varmıştır. Aynı zamanda hormonların akması nedeniyle; Bu hormonlar aynı zamanda bezlerin daha fazla yağ üretmesine neden olarak cildi daha parlak hale getirir.

2. Kan Akışındaki Artış:

Hamilelik parlamasına katkıda bulunan bir diğer önemli faktör, kan akışındaki artıştır. Kadınlarda kanın hacmi% 50 oranında artar. Kan akışındaki bu artış aynı zamanda uterusu desteklemeye yardımcı olur.

3. Nem Tutma:

Cilt hamilelik sırasında nemin çoğunu korur ve bu da su birikintisine ve şişmeye neden olur. Aşırı su, kırışıklıkları ve cildi pembemsi bir parıltı veren ince çizgileri yumuşatır. Diyete esansiyel yağ asitlerini sokmak sağlıklı bir cilt için çok önemlidir. Düşük omega-3 seviyeleri kuruluğa ve hassasiyete neden olabilir

Gebelik Glow Korumak İçin Cilt Bakım İpuçları

Artık hamilelik sırasında cildiniz parladığında, mümkün olduğu kadar devam etmesini istiyorsunuz. İşte size bu konuda yardımcı olacak bazı ipuçları:

 • Hamileyken ve herhangi bir koparma için tedavi olmak istiyorsanız, önce doktorunuza danışın. Size tavsiyede bulunacak en iyi kişi o olacaktır.
 • Yüksek pH seviyesine sahip sabunlardan uzak durun. Cildi savunmasız bırakabilir ve çevreye zarar verebilir.
 • Doğum kusurlarına yol açabileceği nden, herhangi bir koparma için salisilik asit kullanmaktan kaçının. Topikal olarak ne kadar çok kullanırsanız, kan dolaşımını o kadar fazla emer.
 • Hiperpigmentasyona yatkınsınız, küçük soyalardan kaçınmak en iyisidir. Hala onları yiyorsanız, alımınızı daha düşük miktarlara düşürün.
 • Doktorunuz reçete etmediği sürece, Retin-A, Retinol ve yüksek A vitamini dozlarını kullanmaktan kaçının.
 • Sırrı yalnızca siz ve eşinizin bildiği o günleri yeniden yaşayın.
 • Cildinizdeki parıltıyı arttırmak için doğru hamile kıyafetlerini seçmeye zaman ayırın. Şımartılmak için mükemmel bir mazeretin var, spa’da bana zaman ayır.
 • Yoga bu ışımanın korunmasına da yardımcı olabilir. Cildinizi her zamankinden daha sağlıklı tutmak için hamile bir yoga sınıfına katılın.
 • Bazı düşük etkili basit egzersizler veya germe yapın. Ancak, ne tür bir egzersiz yapmalısınız ve önermediği herhangi bir egzersiz varsa ayağınızı kaldırın ve rahatlayın. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde vaktiniz olmayacak.

Gebelik Glow Nasıl Flaunt?

Yani artık hamileliğin parlamasının sadece bir efsane olmadığını biliyorsunuz. Bu gerçek bir deneyim ve bu aşamadan zevk almanız gerekiyor. Sadece vücudunuz hakkında iyi hissetmekle kalmaz, aynı zamanda sizi mutlu eder. Ve hey, kim mutlu olmak istemiyor. İşte buradaki hamileliğin ışıltısını göstermenin bazı yollarını listeledik.

1. Pozitifleri Göstermek:

Muhteşem bacaklarınız varsa, tam donanımlı bir elbise giyerek onları görün. Tonlu kollarınız ve narin omuzlarınız varsa, kolsuz bir bluz giymek isteyebilirsiniz. Hamileliğinizin erken evrelerinde olsanız bile, rahatsız edici olabilecek yüksek topuklu ayakkabılar giymeyin.

2. Kendinizi şımartın:

Hamilelik, ayrıca kendinizi şaşırtabileceğiniz bir aşamadır. Doğumdan sonra en az 6 ay boyunca bunu yapamayabilirsin. Öyleyse devam edin ve kirli bezlerle uğraşmadan ve garip saatlerde uyanmadan önce manikür, pedikür ve bazı baş masajları ile kendinizi şımartın.

Yoga Ve Hamilelik Glow

Hamilelik parlaklığını sürdürmesine yardımcı olacak birçok yol varken, yukarıda da belirttiğimiz gibi, yoga kesinlikle en etkili olanıdır. Bulantı ve kabızlık gibi hamilelik semptomlarını tedavi etmenin yanı sıra, yoga kan akışını arttırır, oksijenlenmeyi arttırır ve kasları uyarır. Doğru yoga pozları sizi emek için hazırlamaya yardımcı olurken, bu ışıltısını sürekli korur.

Gebelik Dostu Yoga Hamilelik Sırasında Poz Veriyor.

Yoga oldukça zor olabilir ve tüm bu tuhaf çarpışmaların sizi düşünmesine neden olmuş olabilir, midenize bağlı olan top olmasa bile daha az zor olabilir mi? Ancak endişelenmeyin, hamilelik dostu yoga duruşları vücudunuzun doğum için güçlenmesine yardımcı olur. Avantajınız için hamilelik dostu yemek tarifleri listesi hazırladık:

 1. Meditasyon
 2. Nazik Kelebek
 3. Kedi poz
 4. Boyun Egzersizleri
 5. Yogik Solunum
 6. Sandalye Yoga
 7. Sukhasana
 8. shavasana
 9. Dağ pose
 10. Bhramari Pranayama

 

Hamilelik hayatı iyi değiştirir; ışıltı verir, daha parlak saçlar verir ve aylık periyotlarla uğraşmaz. Ne kadar serin? Birçok kadın için, en iyi gözüktüğü zamandır, çünkü cildin altındaki küçük damarlar bile kan akışını arttırır. Cilt normal zaman zarfında olduğundan daha fazla nem tutar ve daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Bu nedenle hamilelik sırasında parlayan cildin sırrını bildiğinize göre, gülümsemeye devam edin ve annenin ışıldamaya devam etmesini sağlayın.

Hamilelik parlaklığınızı arttırmak için tekniklerden herhangi birini kullandınız mı veya hormonlarınız sizin için iş yaptı mı? Bize buradaki hikayeden bahset. Sevgili anneler duymayı çok ister. Yani, aşağıdaki kutuya bir yorum bırakın.