Select Page

Tango iki alır ve bir bebek yapmak için iki tane alır! Bazı insanlar için samandaki kazara yuvarlanma hamileliğe yol açabilir. Diğerleri için biraz daha uzun sürebilir. Hamile kalmak için en iyi pozisyonları düşünmek ve merak etmek istiyorsanız, doğru yere geldiniz.

Her durumda, denemede hiçbir zararı yoktur! Yani, bu pozitif gebelik testini getirecek en iyi seks pozisyonlarından bazıları burada

Gebe kalmak için en iyi zaman:

İlk şeyler ilk – gebe kalmaya çalışmıyorsanız, koruma olmadan seks yapmayın! Daha hızlı bir şekilde kavrayabileceğiniz zamanlarınızda belirli günler var.

  • İlk şey senin döngüsünü takip etmektir. Normal adet döngüsü 22 gün ve 36 gün kadar kısa olabilir. Yani, emin olmak için birkaç ay boyunca döngülerini takip edin.
  • Ardından, en verimli olduğunuz ve yumurtlama sırasında olduğunuz zamanı bulmak zamanıdır.
  • Bir yumurtlama yordamı kiti kullanıyorsanız (piyasada bir tane satın alabilirsiniz), ovulate hakkında olduğunuzda seks yapmaya başlayın. Siz yumurtlamadan iki gün önce ve üç gün sonra en bereketlisiniz.
  • 28 günlük standart bir döngününüz varsa, 9. günden 9. güne kadar her alternatif günü seks yapmaya başlayın.
  • Düzensiz döngüleri varsa, sıkı servikal mukus gibi yumurtlama belirtileri üzerinde bir parça tutun.
  • Yumurtlamayı izlemek için bazal bir termometre de kullanabilirsiniz.
  • Bütün bunlar çok karmaşık görünüyorsa, haftada üç kez seks yapmak zorundasınız – bununla yanlış gidemezsiniz!
  • Şimdi, gebe kalmaya çalışıyorsan nasıl ve ne zaman seks yapılacağını biliyorsun. Ama bebek yapma sürecini kolaylaştırmak için yapabileceğiniz başka bir şey var mı?

Hamile Olmak İçin En İyi Seks Pozisyonları:

1. Parlayan Üçgen:

Parlayan üçgen, popüler misyonerlik pozisyonunda sadece bir bükülme. Mesela misyoner gibi, parlayan üçgende üstünüzdeki partnerinizle berabersiniz. Pelvisiniz hafifçe kaldırıldığında, bacaklarınızı eşinizin etrafına kolayca sarabilirsiniz.

Parlayan üçgen daha derin nüfuz etmeyi sağlar ve aynı zamanda pelvisin yukarı doğru eğilmesini sağlar ve bu da gebe kalma şansını artırır.

2. Pulluk:

Şimdi bu poz hafif yürekli için değil! Eğer fiziksel olarak formdaysanız ve gebe kalmaya çalışırken cinsel yaşamınızı renklendirmeye çalışıyorsanız, sabanı deneyebilirsiniz!

Bu pozisyonda, bir tekerlek yuvası olacaksın! Ayaklarınızın üzerinde, bacaklarınız havada durmanız gerekir. Endişelenme! Ortağınız nüfuz ettikçe bacaklarınız üzerinde duracaktır.

Bunu harika bir hale getiren şey, yer çekiminin işini yapmasına ve spermleri serviks boyunca aşağı çekmesine izin vermenizdir.

3. Kaşıklama:

Kaşık yapmak sadece bir bebek yapmak için değil, aynı zamanda şeyleri bitirmek için çok romantik bir yoldur!

Bu pozda, yanınızda uzanıyor, eşiniz sizi arkadan kaşıyarak. Bu pozisyon, pelvisinizin 90 derecelik bir açıyla eğilmesini sağlayarak eşinizin spermlerine daha iyi ulaşılmasını sağlar.

4. Kelebek:

Kelebek kadar güzel bir adla romantik bir seks pozisyonu beklersin, değil mi? Eh, bu yumuşak ve romantik değil! Bebeğinizin maceralar yapmasını hızlandırmak için maceracı, mükemmel bir yoldur.

Sırtında, masanın üzerinde uzanman gerekecek. Evet, bu özel konum için bir tabloya ihtiyacınız olacak. Ardından, eşinizin ayaklarınız arasında hareket etmesi ve kalçalarınızı kaldırması gerekecektir (veya kalçalarınızın altına yastık koyabilirsiniz)

Kelebek hamile kalmak için en iyi pozisyon ve aynı zamanda cinsel yaşamına biraz heyecan katıyor. Ayrıca spermlerin vajinada daha uzun süre kalmasına yardımcı olur ve daha iyi gebe kalma şansı sağlar.

5. Doggy stili

Partnerinizin köpek tarzının harika olduğu konusunda hemfikir olacağından eminiz! Ama bilemeyecekleri şey, bir bebeği hızlı bir şekilde kavramak için de mükemmel bir yol olmasıdır.

Bu belirli hamilelik pozisyonları daha derin nüfuz etmeye yardımcı olur. Ayrıca serviks, diğer pozisyonlardan daha fazla açılır ve spermlerin içeri girmesini kolaylaştırır. Hamile kalmak için en iyi pozisyonlardan biridir.

6. Misyoner Görev:

Sadece şunu söyleyelim – dünyanın dört bir yanından gelen bebeklerin çoğu bu pozisyonla ortaya çıkıyor!

En yaygın ve en popüler seks pozisyonu olan misyoner de bir bebek yapmak için en rahat pozisyondur.

Ortağınız üstte ve sırt üstü uzanırken, spermler serviks için mümkün olan en iyi yolu bulur ve gebe kalmanıza yardımcı olur.

7. Örs:

İşte misyoner pozunun başka bir varyansı. Bu pozisyonda, adam yine üstte, ama o, nüfuz etmeden önce bacaklarını başının üstünde kaldırmalısın.

Derin penetrasyon için mükemmel bir pozisyon ve aynı zamanda G-noktanıza da basmanıza yardımcı olur, her ikisi de gebe kalmanıza yardımcı olabilir. Örs ayrıca hamilelik için en iyi pozisyondur.

8. Sihirli Dağ:

Doggy stilinin bir başka varyansı, sihirli dağın hızlı bir şekilde hamile kalması için en iyi pozisyondur.

Doggy pozundan farklı olarak, partneriniz sırtınızın göğsüne doğru olacak şekilde size doğru eğilir. Daha iyi bir denge için kafanızın altındaki yastıkları bile kullanabilirsiniz.

Sihirli dağ pozisyonu, spermin daha derine, daha hızlı hareket etmesine izin verdiği için bebek yapımı için mükemmeldir. Ayrıca G-noktasını vurur ve orgazm olmanıza yardımcı olur.

9. Indra:

Bu pozda, sırt üstü uzanmak zorunda kalacaksınız, misyoner pozunda olduğu gibi, tek fark, kalçalarınızı kaldırmak zorunda olmanızdır. Hile yapmak için yastık kullanabilirsiniz.

Bu poz, daha iyi ve daha derin nüfuz sağlar.

10. Yarma Bambu:

Hamilelik pozisyonlarından bahsederken, Kamasutra’dan nasıl bahsedemezsin? Bazı Kamasutra pozlarının sadece “maceracı” olmadığını biliyor muydunuz, ama aynı zamanda gebe kalmayı da kolaylaştırabilir misiniz?

Bölünme bambu, çok sayıda filmde yer alan daha ünlü Kamasutra pozlarından biridir. Bu pozlamada, bacağınızı üzerindeyken bacaklarınızdan birini yükseltmeniz ve bacağınızı destek için kullanmanız gerekir.

G-noktasını vurmaktan başka, bu pozisyon aynı zamanda daha derin nüfuz ve daha yüksek bir gebe kalma şansı sağlar.

11. Sfenks:

Bu pozlamada, ön kollarınızdaki kilonuzla karnınızda uzanmanız gerekir. Bacaklarınızdan biri yan tarafa doğru bükülmeli, diğeri ise arkanıza yaslanmalıdır. Ortağınız, daha sonra kollarında ağırlığı ile sizi karşılayacak.

Sfenks iyi bir pozisyon ve daha derin nüfuz ve daha hızlı bir anlayış sağlar!

Artık bebeği daha hızlı yapmak için nasıl seks yapılacağını biliyorsun. Ama sen de ne zaman bilmek zorundasın!

12. Ters Cowgirl:

İşte burada hamile kalmanın en iyi yolu! Maceracı çiftler için mükemmel bir poz!

Bu pozisyonda partneriniz sırtında uzanır, siz onun üzerinde otururken, ayaklarına bakarsınız. Hamile kalmak için bu pozisyon size tüm gücü (ve sıkı çalışma) verir.

13. Peg:

Üstte olmayı seven kadınlar için başka bir pozisyon!

Bu pozisyonda partnerinizin sırtında, onunla birlikte, bacaklarınız düz bir şekilde uzanmak zorunda kalacak. Bu pozisyon, ağır ortakları olan kadınlar için harika.

14. İstiridye Birliği:

Gebe kalmaya çalışırken, sevişme eylemi yorucu ve zahmetli hale gelebilir. Bu yüzden rutininize biraz çeşitlilik eklemek önemlidir!

İşte seks hayatınızı daha renkli hale getirmeyecek harika bir poz. Ama aynı zamanda gebe kalmana da yardım edecek.

Bu poz, dizlerinizi bükerken sırtınıza yaslanacaksınız. Eşiniz cinsel ilişki sırasında diz çökme pozisyonunda olacaktır.

15. Kurt Birliği:

Kamasutra’dan hamile kalmak için başka farklı pozisyonlar!

Bu pozlamada, partnerinize geri dönmeniz gerekir. Ortağınız belinizi tutar ve nüfuz eder. Ardından göğsünüzün düşmesine izin vermeniz gerekecek.

Bu pozisyon spermlerin serviks için daha iyi bir yol bulmasına yardımcı olarak daha hızlı bir kavrayış sağlar.

Gebe Kalmaya Çalışmaktan Kaçınmanız Gerekenler

Kolayca kavramak istiyorsanız yaşam tarzınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekir. İşte vazgeçmeniz gereken birkaç şey var:

1. Cok fazla alkol:

İyi bir şeyin çok fazla olması da kötü olabilir ve alkol ile doğrudur! Çok fazla zorluk çekmeden gebe kalmak istiyorsanız, günde ikiden fazla içki içmeyin. Sistemde çok fazla alkol düzensiz dönemlere, yumurtlama olmamasına ve anormal östrojen ve progesteron seviyelerine neden olabilir – gebe kalabilen tüm faktörler.

2. Sigara içmek:

Sigara içmek sizin için iyi değil, ama yine de her gün bir puf veya ikiyi seviyorsanız, durmanın zamanı geldi. Uzmanlara göre, sigara içenlerin kısırlıktan muzdarip olmaları ve sigara içmeyenlere kıyasla gebe kalmalarında zorluk çekmeleri daha olasıdır. Aslında, sigara kullanan kadınların genetik anormallikleri olan yumurta üretme olasılıkları daha yüksektir. Sadece siz değil, eşiniz bile sigarayı bırakmalı çünkü sigara içen erkeklerin daha düşük sperm sayısına sahip olma ihtimali daha yüksektir.

3. Aşırı Kafein:

İyi haber şu ki, kafeini tamamen hayatınızdan kovmak zorunda değilsin. Ancak kötü haber, tükettiğiniz miktarın büyük ölçüde azaltılması gerektiğidir. Sisteminizdeki tüm bu ekstra kafein, üreme sağlığınızı dişli kutusundan dışarı atabilir ve gebe kalmayı zorlaştırabilir.

Ne zaman yardım aramak için:

Ne yazık ki, ne yaparsanız yapın, gebe kalma konusunda küçük bir şansınız olacaktır. Peki, ne zaman bebek yapmak için tıbbi yardım almak için doğru zaman?

35 yaşından küçükseniz ve korunmasız cinsel bir yıl henüz pozitif bir hamilelik testi yapmamışsanız, doktor randevusuna gidebilirsiniz.

35 yaşın üzerindeyseniz ve altı ay boyunca korunmasız cinsel ilişkiden sonra bile gebe kalmadıysanız, doktora gidin.

Ancak, gebe kalmaya başlamadan önce bile doktorunuzu görmenizin nedenleri var.

Burada belirttiğimiz pozisyonlar sadece bir bebek yapmak için değil, aynı zamanda tutkularınızın yanmasına da neden olacak!

İyi şanslar!

Gebe kalma şansını artırabilecek başka bir pozisyondan haberin var mı? Bizimle paylaşın.

%d bloggers like this: