Demek bebek sahibi olmaya çalışıyorsun? Umarım bunu düşünmüşsündür! Bir çocuğu dünyaya getirmek kolay bir parça, onu büyütmek bir savaş! Ancak, zamanın doğru olduğundan eminseniz, işe gitme zamanıdır.

Bebek yapmak için iki kişi lazım! Bazı insanlar için, samandaki kazayla yuvarlanma hamileliğe yol açabilir. Diğerleri için biraz daha uzun sürebilir. Hamile kalmak için en iyi pozisyonları düşünmek ve merak etmek istiyorsanız doğru yere geldiniz.

Hamile Kalmak Için En Iyi Seks Pozisyonları:

Etrafta dolaşan, belirli seks pozisyonlarının gebe kalmayı kolaylaştırdığı söylentisinde herhangi bir gerçek var mı? Mantıklı bir türseniz, bir şeyi açıklığa kavuşturalım – gebe kalmaya çalışırken bazı seks pozisyonlarının daha iyi olduğunu kanıtlayacak bilimsel çalışmalar yoktur. Yine de, dünyanın dört bir yanından sayısız kadın, bazı pozların yalnızca hamile kalmayı kolaylaştırmakla kalmayıp, aynı zamanda belirli bir cinsiyeti yaratmanıza yardımcı olabileceğini iddia ediyor!

Her durumda, denemenin bir zararı yok! Bu yüzden, bu pozitif hamilelik testini başlatacak ve süreci çok daha eğlenceli hale getirecek en iyi seks pozisyonları!

1. Hamile kalmak için misyoner pozisyonu:

Diyelim ki bunu – dünyanın dört bir yanından gelen çoğu bebek bu pozisyona giriyor!

En yaygın ve en popüler seks pozisyonu olan misyoner aynı zamanda bebek yapmak için en rahat pozisyondur.

Eşiniz üstte ve sırt üstü yattığınız zaman, spermler servikse giden en iyi yolu alır ve hamile kalmanıza yardımcı olur.

2. Doggy Style:

Ortağınızın, köpek stilinin her şeyin mükemmel olduğunu kabul edeceğinden eminiz! Ama bilmeyecekleri şey, aynı zamanda bir bebeği hızlıca kavramanın mükemmel bir yoludur.

Bu özel hamilelik pozisyonları daha derin penetrasyona yardımcı olur. Aynı zamanda rahim ağzını diğer konumlardan daha fazla açar ve spermlerin içeri girmelerini kolaylaştırır. Hamile kalmak için en iyi pozisyonlardan biridir.

3. Parlayan Üçgen:

İsmin size fikir vermesine izin vermeyin! Parlayan üçgen, en popüler misyonerlik pozisyonunda sadece bir büküm. Tıpkı misyoner gibi, parlayan üçgende eşiniz üstte olmak üzere arkanızdasınız. Tek fark, bu özel konumda, adamın bacakları uzatılmış olarak dört ayak üzerinde olmasıdır. Pelvisiniz hafifçe yukarı kaldırarak bacaklarınızı eşinizin etrafına kolayca sarabilirsiniz.

Parlayan üçgen daha derin penetrasyona izin verir ve ayrıca pelvisinizi yukarı doğru yatırır ve gebe kalma şansını arttırır.

4. Örs:

İşte misyoner pozun başka bir varyansı. Bu pozisyonda, adam tekrar üsttedir, ancak o içeri girmeden önce bacaklarınızı başınızın üstünde kaldırmanız gerekir.

Derin penetrasyon için harika bir konumdur ve ayrıca her ikisini de düşünmenize yardımcı olabilecek G-spot’unuzu vurmanıza yardımcı olur. Örs ayrıca hamilelik için en iyi pozisyondur.

5. Sihirli Dağ:

Köpek stilinin başka bir varyasyonu, sihirli dağın hızlı hamile kalmanın en iyi yoludur.

Köpek kedisinin pozundan farklı olarak, burada eşiniz sırtınızı göğsünüze yaslanacak şekilde büküyor. Daha iyi denge için kafanızın altındaki yastıkları bile kullanabilirsiniz.

Sihirli dağ pozisyonu, spermin daha derin, daha hızlı hareket etmesine izin verdiği için bebek yapımı için mükemmeldir. Ayrıca G noktasını vurur ve orgazm olmanıza yardımcı olur.

6. Kaşıklık:

Kaşıklamak sadece bebek yapmak için mükemmel değil, aynı zamanda işleri bitirmek için çok romantik bir yoldur!

Bu pozda, eşiniz sizi arkadan kaşığı tutarak yan tarafınıza uzanıyorsunuz. Konum, pelvisinizin 90 derecelik bir açıyla yatırılmasını sağlar ve eşinizin spermlerine daha iyi erişim sağlar.

7. Pulluk:

Şimdi bu poz hafif yürekli değil! Fiziksel olarak formdaysanız ve gebe kalmaya çalışırken cinsel yaşamınızı renklendirmek istiyorsanız, pulluğu deneyebilirsiniz!

Bu pozisyonda bir tekerlek yuvası olacaksınız! Bacaklarınız havada iken ayaklarınız üzerinde durmanız gerekir. Endişelenme! Eşiniz nüfuz ederken bacaklarını tutacak.

Bunu mükemmel kılan bir poz yapan şey, yerçekiminin işini yapmasına ve spermleri serviksinden aşağıya çekmesine izin vermen.

8. Kelebek:

Kelebek kadar güzel bir isimle, romantik bir seks pozisyonu beklersin değil mi? Bu yumuşak ve romantik değil! Bu maceracı, bebeğinizi maceraya sokmanın mükemmel yolu.

Masanın üstünde sırtüstü yatmanız gerekecek. Evet, bu özel pozisyon için bir masaya ihtiyacınız olacak. Daha sonra, eşinizin ayaklarınız arasında hareket etmesi ve kalçalarınızı kaldırması gerekir (ya da kalçalarınızın altına yastık koyabilirsiniz)

Kelebek hamile kalmanın ve seks hayatınıza biraz heyecan katmanın en iyi yoludur. Ayrıca, spermlerin vajinada daha uzun süre kalmasına yardımcı olarak gebe kalma şansını arttırır.

9. Yarma Bambu:

Hamilelik pozisyonları hakkında konuşurken, Kamasutra’dan nasıl bahsedemezsiniz! Bazı Kamasutra pozlarının sadece “maceracı” olmadığını, aynı zamanda hamile kalmanızı kolaylaştıracağını biliyor muydunuz?

Bölünmüş bambu, çok sayıda filmde söz sahibi olan Kamasutra’nun pozlarından biri. Bu pozta, bacaklarınızdan birini kalçanızın üzerine otururken eşinizi omuzlarından kaldırmanız ve bacağınızı destek için kullanmanız gerekir.

G noktasını vurmanın yanı sıra, bu pozisyon ayrıca daha derin penetrasyon ve daha yüksek bir hamile kalma şansı sağlar.

10. Kurt Birliği:

İşte Kamasutra’dan hamile kalmak için başka bir pozisyon!

Bu pozda, eşinize geri dönmeniz gerekir. Eşiniz daha sonra belinizi tutacak ve nüfuz edecektir. Sonra göğsünün öne düşmesine izin vermelisin.

Bu pozisyon spermlerin servikse daha iyi bir yol bulmasına yardımcı olarak daha hızlı bir anlayış sağlar.

11. İstiridye Birliği:

Gebe kalmaya çalışırken, sevişme eylemi yorucu ve bir angarya olabilir. Bu yüzden rutininize biraz çeşitlilik katmanız önemlidir!

İşte seks hayatınızı daha renkli hale getirmeyecek harika bir poz. Ama aynı zamanda hamile kalmana yardımcı olacak.

Bu pozta dizlerinizi bükerken sırtüstü yatarsınız. Eşiniz ilişki sırasında diz çökmüş olacaktır.

11. Indra:

Bu pozta, misyoner pozunda olduğu gibi sırtüstü yatmanız gerekecek, tek fark kalçalarınızı yükseltmek zorunda olmanız. Hile yapmak için yastık kullanabilirsiniz.

Bu poz daha iyi ve daha derin penetrasyon sağlar.

12. Asma Kilit:

Maceracı insanlar için başka bir poz var!

Asma kilit, bazı mobilyalarınızın kenarına oturmanızı, kollarınızı desteklemenizi, arkanızda durmanızı gerektirir. Eşinizin durması gerekiyor ve bacaklarınızı onun etrafına sarabilirsiniz.

Bu sadece hamile kalmak için eğlenceli ve en iyi pozisyonlar değil, aynı zamanda ekstra alan ve hareketin hamile kalmanıza yardımcı olacağı spermlere izin verir.

13. Ters Cowgirl:

Şimdi burada hamile kalmak için üste koyan iyi bir pozisyon! Maceracı çiftler için mükemmel bir poz!

Bu pozisyonda eşiniz sırt üstü yatar, siz onun yanında otururken, ayağına bakarsınız. Hamile kalmak için bu pozisyon size tüm gücü (ve zor işi) verir.

14. Peg:

Zirvede olmak isteyen kadınlar için başka bir pozisyon!

Bu pozisyonda eşiniz sırt üstü yatar, üstünüzde yanınızda, bacaklarınız düz durur. Bu pozisyon, ağır eşleri olan kadınlar için mükemmeldir.

15. Sfenks:

Bu pozta, kilonuzu kollarınızın üzerinde olacak şekilde, karnınızın üstüne yatmanız gerekir. Bacaklarınızdan biri yan tarafa bükülmüş, diğeri ise tam arkanızda olmalıdır. Eşiniz daha sonra, ağırlığını kollarında kaldıracak.

Sfenks iyi bir pozisyondur ve daha derin penetrasyon ve daha hızlı anlayış sağlar!

Artık bebeği daha hızlı yapmak için nasıl seks yapılacağını biliyorsun. Ama aynı zamanda ne zaman bilmen gerekiyor!

Gebe Kalmak İçin En İyi Zaman:

İlk önce ilk şeyler – gebe kalmak istemiyorsanız, korumasız seks yapmayın! Döngünüzde daha çabuk gebe kalabileceğiniz belirli günler olmasına rağmen, ‘hamile kalamıyor’ günleri yoktur. Üzülmektense tedbirli olmak iyidir!

Şimdi, yolumuza girmeden ilk 15 seks pozisyonunu uygulamaya koymak için en iyi zamanın ne zaman olduğunu öğrenelim:

 • Yapmanız gereken ilk şey, döngünüzü takip etmektir. Normal bir adet döngüsü 22 gün kadar kısa ve 36 gün kadar uzun olabilir. Bu yüzden, emin olmak için birkaç ay boyunca döngülerinizi takip edin.
 • Daha sonra, en verimli olduğunuz ve yumurtlama sırasında olan zamanı bulma zamanı.
 • Eğer bir yumurtlama tahmin kiti kullanıyorsanız (piyasadan bir tane satın alabilirsiniz), o zaman yumurtlama hakkında olduğunuzda seks yapmaya başlayın. Siz yumurtlamadan iki gün önce ve üç gün sonra en verimli olan sizsiniz.
 • Standart 28 günlük bir döngünüz varsa, 9 günden 17. güne kadar her gün alternatif seks yapmaya başlayın.
 • Düzensiz döngüleriniz varsa, esnek servikal mukus gibi yumurtlama semptomlarını yakından takip edin.
 • Yumurtlamanızı takip etmek için bir bazal termometre de kullanabilirsiniz.
 • Tüm bunlar çok karmaşık görünüyorsa, haftada üç kez seks yapın – bu konuda yanlış gidemezsiniz!
 • Artık hamile kalmaya çalışıyorsan, nasıl ve ne zaman seks yapacağını biliyorsun. Ancak bebeğin yapım sürecini kolaylaştırmak için yapabileceğiniz başka bir şey var mı?

Gebe Kalmaya Çalışıyorsanız Sakınmanız Gerekenler:

Hoşgörü yeter, şimdi kötü haberler için! Kolayca gebe kalmak istiyorsanız yaşam tarzınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekecektir. Vazgeçmek zorunda kalabileceğiniz birkaç şey:

1. Sigara içmek:

Sigara içmek sizin için iyi değil, ama yine de her gün bir veya iki kez nefes almayı seviyorsanız, artık durma zamanı. Uzmanlara göre, sigara içenlerin kısırlıktan muzdarip olmaları ve gebe kalmalarında sigara içmeyenlere göre daha fazla zorluk yaşadıkları görülüyor. Aslında, sigara içen kadınların genetik anormallikleri olan yumurta üretme olasılıkları daha yüksektir. Sadece siz değil, eşiniz bile sigarayı bırakmalı, çünkü sigara içen erkeklerin sperm sayısı daha düşüktür.

2. Aşırı Kafein:

İyi haber şu ki, kafeini tamamen hayatınızdan kovmak zorunda değilsiniz. Ancak kötü haber şu ki, tükettiğiniz tutarı önemli ölçüde azaltmak zorundasınız. Sisteminizdeki tüm bu ekstra kafein, üreme sağlığınızı teçhizattan atabilir ve gebe kalmayı zorlaştırabilir.

3. Çok Fazla Alkol:

Çok fazla iyi bir şey de kötü olabilir ve bu alkol ile doğrudur! Burada bir bardak köpüklü ve orada size zarar vermez, ancak çok fazla zorluk çekmeden gebe kalmak istiyorsanız, günde ikiden fazla içmeyin. Sistemde çok fazla alkol olması düzensiz sürelere, yumurtlama eksikliğine ve anormal östrojen ve progesteron seviyelerine neden olabilir – gebe kalmayı zorlaştıran tüm faktörler.

Gördüğünüz gibi, bebek yapmak için vazgeçmeniz gereken çok şey yok!

Gebe Kalmanıza Yardımcı Olacak Diğer İpuçları:

Hamile kalmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu daha verelim!

 • Çok fazla hıçkırık olmadan bebek yapmak istiyorsanız kilonuza dikkat edin. Zayıfysanız (18.5’ten küçük bir BMI ile), gebe kalmakta zorlanabilirsiniz. Aynısı, 30 yaş üstü BMI’li kadınlar için de geçerlidir. Bu aşırı ağırlık kategorilerine giren kadınlar kısırlıktan muzdarip olabilir. Aşırı kilolu veya fazla kilolu iseniz, doktorunuzla en iyi hareket şekli hakkında konuşun.
 • Ağız sağlığınızın en iyi durumda olduğundan emin olun! Bunu doğru okudunuz – bir bebeğiniz olmaya çalışırken dişlerinizin durumu bir rol oynayabilir. Ve dişlerinizden daha fazlası, eşinizin daha önemli olduğu şey. Görüyorsunuz, bir erkeğin sakız sağlığı onun doğurganlığının bir göstergesi olabilir.
 • Uygun bir egzersiz programı hamile kalma şansınızı arttırmanız için gereken şeydir. Öyleyse, kanepe patatesi olmayı bırak ve o bedeni hareket ettir TTC (Gebe Kalmaya Çalışmak) tugayına yönelik en iyi egzersizler hızlı yürüyüş, bisiklete binme ve hatta bahçecilik!
 • Çok iyi bir şeyin senin için kötü olabileceğini söylememiş miydik? Aynı şey egzersiz için de geçerlidir. Eğer bir spor tutkunuysanız ve saatlerinizi güçlü egzersizler yaparak geçiriyorsanız, egzersiz planınızı yeniden düşünmeniz gerekebilir. Bazı çalışmalar aşırı egzersizin doğurganlığınızı bozabileceğini gösteriyor.
 • Kullandığınız plastik su şişesinin kısırlığın nedeni olabileceğini biliyor muydunuz? Plastik şişelerde bulunan BPA veya bisfenol A, erkeğin sperm sayısını azaltabilir ve kadının yumurtalarının kalitesini düşürebilir. Yani, gebe kalmak istiyorsanız, bugün bir metal şişe için gidin!
 • Bugün hayat stres dolu. Tamamen stressiz olmanın bir yolu yoktur (münzevi bir dağ ikametgahınız olmadığı sürece!) Ama stres bebek yapım sürecini uzun süren bir ilişkiye dönüştürebilir. Sorun şu ki, gebe kalmaya çalıştığınızda, stres yaşamın bir parçası haline gelir, bu da gebe kalmayı zorlaştırır. Bu bir kısır döngüdür. Öyleyse hayatınızdaki stresi azaltmak için elinizden geleni yapın. Meditasyon yapmayı, müzik dinlemeyi, yoga yapmayı ya da hayatınızdaki stres miktarını azaltmanız için çalışan herhangi bir şeyi deneyin.
 • Gebe kalmaya çalışırken pratik bir püf noktası seks yaptıktan sonra kalçalarınızı kaldırmaktır. Gerekirse kalçanızı yastıklarla destekleyebilir ve spermlerin servikse kolayca erişebilmesi için birkaç dakika boyunca bu pozisyonda uzanabilirsiniz.
 • Yani doğum öncesi ilaçlarının sadece hamile kadınlar için olduğunu mu düşünüyorsun? Pek sayılmaz! Eğer gebe kalmaya çalışıyorsanız, şimdi bu hapları patlatmaya başlamanın tam zamanı.
 • Yaş, derler ki, sadece bir akıl halidir. Ne yazık ki, yaşlandıkça doğurganlığınızın azalmaya başladığı bir gerçektir. Bu, yirmili yaşlarınızda bir bebek sahibi olmanız gerektiğini söylemek değildir. Ancak yaşa bağlı doğurganlık sorunlarının farkında olun.

Ne Zaman Yardım Almak İçin:

Ne yazık ki, ne yaparsanız yapın, gebe kalma konusunda sorun yaşamanız için küçük bir şans var. Peki, bebek yapmak için tıbbi yardım almak için doğru zaman ne zamandır?

 • 35 yaşın üzerindeyseniz ve altı ay korunmasız cinsel ilişkiden sonra bile gebe kalmadıysanız, bir doktora gidin.
 • Eğer 35 yaşın altındaysanız ve korunmasız bir yıl cinsel ilişki henüz pozitif bir hamilelik testi vermediyse, doktor randevusuna gidebilirsiniz.
 • Ancak, gebe kalmaya çalışmadan önce doktorunuzu görmenizin nedenleri vardır.

Aşağıdaki durumlarda GP’nize bakın:

 • Astım var
 • Diyabet var
 • El koymalarından muzdarip
 • Depresyon için ilaç altında
 • Aşırı mı kilo altında mı
 • Düzensiz dönemleri var
 • Endometrioz, polikistik over sendromu veya fibroid semptomları var
 • Tiroid hastalığından muzdarip
 • Cinsel yolla bulaşan bir hastalığınız var

Gebe kalmaya çalışırken aklınızda tutmanız gereken tek şey, ona zaman vermektir. Bazı çiftler ilk denemede gebe kalırken, diğerleri aylarca hatta yıllarca sürebilir. O yüzden eğlenceye devam et ve ihtiyacın olursa yardım iste.

Fakat yolculuğun evliliğini ve cinsel yaşamını mahvetmesine izin verme. Burada listelediğimiz pozisyonlar bebek yapmak için harika değil aynı zamanda tutkunuzun ateşini yakmaya devam edecek!

İyi şanslar!

Gebe kalma şansını artırabilecek başka bir pozisyon biliyor musunuz? Bizimle paylaşın.