Select Page

Hamile kadınlar saniyeler içinde zorlu, karamsar, öfkeli veya histerik olabilirler. Ancak, biz değiliz, hormonları suçlayın! Bazen, en temelsiz şeyleri düşünmeye başlarız ve gerçek olursa ne olacağından endişe ederiz! Böyle bir düşünce zaten hamileyken hamile kalabilir miyim ve tıbbi olarak mümkün mü? Peki ya size söyleyebilsek iyi olur! Şaşkın? Öyle olma. Olanaklar hakkında daha fazla bilgi edinmek için yayını okuyun.

Hamileyken Tekrar Hamile Kalabilir misiniz?

Hamilelik ayları farklı kadınları farklı şekillerde etkiler ve birden fazla kez hamile kalsanız bile tüm gebelikler benzersiz ve farklı kabul edilir. Bazı kadınlar hamile kalmayı çok zor bulsalar da, bazıları cinsel yakınlığın bir gecesinin bile hamileliğe yol açtığını fark etmekten şaşıracaksınız.

Ancak tüm söylenen ve yapılanlar, peki hamileyken hamile kalma olasılığı ne olacak? Bunun mümkün olmayan ve olamayacak bir şey olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Bazı kadınlar geliştiğini, çok az sayıda hamile kaldıklarında bile hamile kaldıklarını bilmek sizi şaşırtacak.

Superfetation Nedir?

superfetation, aynı rahim içinde aynı anda gelişen birden fazla fetüsün olduğu olgudur. Kulağa garip gelse de, superfetation işlemi hayvanlarda insanlardan daha yaygındır ve insanlarda nadir görülmesine rağmen, yine de gerçekleşir.

Superfetation Nasıl Oluşur?

Superfetation, sürecinde, hamileyken, birkaç hafta hamile kaldığınızda yumurta bırakırsınız. İkinci yumurta da döllenir, bu da aynı anda iki farklı hamileliğe yol açar, bu da ikiz bebek sahibi olma sürecinden farklıdır.

Hamile kaldığınızda, vücudunuzdaki hamilelik hormonları vücudunuzdaki sisteme, hamileliğinizi hamile bırakmanız için imkânsız hale getirdiği yumurtlamayı durdurması ve durdurması talimatını verir.

Tıp dünyasında işte birkaç Superfetation vakası veya bir kadın hamileyken hamile kaldığı bildirildi:

İki Bebek Ayrı Beş Dakika Doğdu, Fakat Anne İki Aylık Gebe Kalırken Biri Gebe:

  • 1960 yılında, zaten hamileyken açıkça hamile kalmakla ilgili bir superfetation vakası vardı. Bir kadın, hemşirenin ikiz olarak düşündüğü iki bebeği doğurdu.
  • Ancak doğum sırasında hazır bulunan doktorlardan biri, diğerinden beş dakika önce doğmuş bebeğin erken olmanın tüm belirtilerini gösterdiğini belirtti. Aynısını onaylamak için, doktor birkaç test yaptı ve her iki erkeğin uyluk kemiklerinin röntgen muayenesini yaptı.
  • Raporlarda doktor, her iki erkeğin kemik yaşında, ikiz olmaları ve aynı anda doğmaları durumunda olması gerekmeyen belirgin bir fark olduğunu tespit etti.
  • Doktor, beş dakika sonra doğmuş bebeğin aslında tam dönem bebek olduğunu, beş dakika önce doğmuş bebeğin erken doğmuş bir bebek olduğunu ve doğum tarihinden iki ay önce doğduğunu fark etti. Aslında erken doğan bebek, annesi, ilk bebeğine iki ay hamile kalırken bile gebe kaldı.

İki Bebek, Essex’te Üç Hafta Ayrıldı:

Yine 2007 yılında Essex’de bir anne, üç bebeği olan ve aynı zamanda ilk bebeğine hamileyken üç hafta hamile kaldığı sırada tekrar gebe kalan iki bebeği doğurdu.

Arkansas’ta Sezaryen İle Aynı Gün Doğmuş İki Bebek:

  • 2009 yılında Arkansas’ta bir kadın iki buçuk hafta hamile kalırken bir başka bebek daha tasarladı.
  • Doktorlar gerekli testleri yaptıktan sonra, her iki bebek de tam vadesine geçebilselerdi, birbirlerinden neredeyse bir ay sonra doğacaklarını doğruladılar.
  • Bebekler nihayet sezaryen ile doğdu ve sağlıklıydı.

Hamile iken bir kadının vücudunda olan çok fazla dikkat çekici şey olsa da, Superfetation en nadir ve en şaşırtıcı olanlardan biridir!

%d bloggers like this: