7 yaşındaki çocuğunuzun sona ereceği okul yılı, kişiden kişiye değiştiğini bulduğum bir kavram.

Hangi okulda 7 yaşında? Türkiye’de, 7 yaşındaki çocuklar birinci sınıfta veya ikinci sınıfta olabilir. Fark, çocuğun okula ne zaman başladığına, doğum günlerinin ne zaman, ebeveynlerin kişisel tercihlerine veya çocuğun okul tarafından eğitime yerleştirilmesine bağlıdır. 

Çocuğunuzun okula ne zaman başlayabileceği ya da ne zaman başlayacağı konusunda kurallar olsa da, duruma göre bazı değişiklikler olabilir. Bir çocuk için işe yarar, başka bir çocuk için işe yaramayabilir. 7 yaşındaki bir çocuğun birinci sınıf veya ikinci sınıftaki farkları çeşitli faktörlere bağlıdır.

Okuldaki Yedi Yaşındakiler

Yedi yaşında bir çocuğun hayatında çok önemli bir yaş. Bu, ya okula başladıkları ya da okula başlamaya hazırlandıkları zamandır. Tüm oyunlardan geçiyorlar ve hiçbir işten neredeyse tersine geçiyorlar. 

Kimi kandırıyorum? İlkokulun çocukların oynaması için bolca vakti vardı. Yapmaya çalıştığım nokta, bunun birçok çocuk için büyük bir değişiklik olduğudur. Yedi yaşında çocuklar genellikle birinci sınıfta veya 2. sınıfa başlar. 

Birinci sınıf öğrencisi olarak, tam gün okula kestirmeden alışmaya başlıyorlar. Bir çocuk için büyük fırsat! Ayrıca, daha uzun süre beklemeleri ve öğrenmeleri beklenir. Çocuklar kesinlikle mükemmel öğreniciler ama yeni rutinler ilk başta onlar için zor olabilir.

2 sınıfa başlayan yedi yaşındaki bir çocuk daha kolay bir zaman geçirecek çünkü daha önce birinci sınıftaki akraba ve çarpmalardan geçtiler ve bir rutin geliştirdiler. 

Yaş belirli bir sınıfa kodlanmış zor değildir, bu nedenle bazen yedi yaşında bir çocuğun düşmesi gereken bir yer olduğunu tahmin etmek zordur. 

Doğum günleri

Çocuğun doğduğu ay hangi sınıfta olduklarında bir fark yaratabilir. Yeğenim ekim ayında doğuyor, bu yüzden kız kardeşim erken mi geç mi başlayacağına karar vermek zorunda kaldı. 

Tipik ilköğretim okulları okul yıllarına Ağustos ve Eylül aylarında başlayacaktır. Doğum günü önemlidir, çünkü yedi yaşını bir okul yılı boyunca ya da bir sonraki yılın başında döndürebilirler. 

Çocuk ekim ayında doğmuşsa, yeğenim gibi, ebeveynlerin ne zaman okula ne zaman gireceklerine karar vermeleri gerekir. Çocuk Mayıs ayında doğarsa, sınıftaki çocukların çoğundan daha büyük olabilir. Bu bir sorun gibi görünebilir, ancak büyük bir sorun değil çünkü hepsi aynı yerde okula başlıyor, bu nedenle yaş yeteneklerinde büyük bir faktör değil. 

Okula ne zaman başlayacağına dair karar genellikle okula ilk kez ne zaman başlayacaklarına bağlı olarak okul öncesi veya anaokulundan önce verilir. Bu, ne zaman hazır olduklarını düşündüğünüze bağlı olarak çocuğunuzun okula başlamasını istediğinizi ölçmek zorunda kalacağınız zamandır.

Kişisel görüş

Endişelenme, bu benim kişisel görüşüm için bir bölüm değil! Seni bunun üzerinden geçirmeni istemem!

Bu bölüm basitçe, ebeveynlerin bazen çocuklarını birinci sınıfta ne zaman başlayacaklarını seçmeleri anlamına gelir; bu, o sınıfta 7 yaşına girip geçemeyeceklerini veya ikinci sınıfa geçip geçmediklerini etkileyebilir.

Bu doğum günleri ile ilgili bölüm ile birlikte gider. Siz, ebeveyn olarak, çocuğunuzu okula ne zaman başlayacağına karar verin. Onları çok uzun süre geri tutamaz ve çok erken başlatamazsınız, ancak yılın doğduğu zaman söz konusu olduğunda bir kıkırdama odası var.

Birçok insanın, okula başladıklarında performanslarını ümitlerini arttırmak için çocuklarının daha yaşlı olmasını istediklerini biliyorum; Oysa diğerleri, hemen öğrenmeye başlayabilmeleri için erken başlamak istiyor. Bunların hepsi, çocuğun ihtiyaçlarına ve ebeveynlerin kişisel görüşlerine dayanır. 

Bazen hayat, çocuğunuzun okula erken veya daha sonra duruma bağlı olarak kaydedilmesini gerektirir. Bu nedenle, belli bir yaşlı çocuğun hangi sınıfta olması gerektiğine bakarken aralıklar sıklıkla verilmektedir. 

Bu tablo bu noktayı göstermektedir:

sınıf

Yaş aralığı

Birinci sınıf

6-7 yaş

İkinci sınıf

7-8 yaş

Üçüncü sınıf

8-9 yaşında

Dördüncü Sınıf

9-10 yaş

Beşinci sınıf

10-11 yaş

Altıncı sınıf

11-12 yaş

Genel olarak, çocuğunuza hangi sınıfa başlayacağına karar verirken sizin için, çocuğunuz ve aileniz için en iyi olanın ne olduğuna karar vermek size kalmıştır. Yedi yaşındakilerin hangi sınıfta olduğunu düşünürken, bilmek önemlidir. onu çevreleyen çok çeşitli durumlar nedeniyle birinci ve ikinci sınıf arasındaki sıvı cevabıdır. 

“Kırmızı Shirting”

Çocuğunuzu anaokuluna başlamadan bir yıl önce tuttuğunuzda, kırmızıya bürünme sayılır. Bunun iyi bir fikir olup olmadığı hakkında çok fazla tartışma var. Konsensüs, duruma ve kişiye bağlı olduğu görülmektedir. 

Bazı insanlar çocuklarını bir nedenden ötürü bir yıl geri tutarlar. En popüler sebepler arasında her çocuğun olgunluk düzeyi ve kabiliyeti vardır. 

Kırmızıya büzülmenin erkekleri çevreleyen kızlardan daha büyük bir tartışma konusu olduğu anlaşılıyor, ancak her iki yönde de olabilir. Kırmızıya büzüşen çocukların okula başlamadan önce bir yıl daha yaşamalarını sağlar. Kesin bir doğru ya da yanlış seçenek yoktur, ancak birçok anne-babanın karşı karşıya kaldığı bir seçimdir.

Çocuğunuzu geri alıp almayacağına karar verirken, mümkün olan en olumsuz şekilde, onlara nasıl fayda sağlayacağını belirlemelisiniz. Belki bir okul yılını keserse daha iyi bir başarı şansına sahip olacaklarını düşünüyorsunuz. Diğerleri, çocuklarının hemen okula başlamak için istekli ve hazır olduklarını görebilir.

Her çocuk farklıdır ve farklı bir seçenek gerektirir. Çocuğunuz için neyin en iyi olduğunu bilirsiniz ve her seçeneğin yaşamınız ve çocuğunuz için ne anlama geldiğinin farkında olmanız önemlidir. 

7 yaşındaki çocuğunuzun derecesi, öğrenme yeteneklerini veya bilgilerini dikte etmez. Çocuğunuzun hangi sınıfta olduğu, onlar için en iyisinin ne olduğuna dayanır. Birinci ve ikinci sınıf arasındaki fark, endişeyi garanti edecek kadar büyük değildir. Bunlar eğitimin erken aşamalarıdır ve okuldaki zamanlarında geçirdikleri ilerlemeler hakkında çok şey söylenebilir.

Görünümle ilgili çok fazla endişelenmeyin, çünkü bir yıllık yaş farkı çocuğunuzun eğitim başarılarında nasıl göründüğünü derinden etkilemeyecektir. 

Ne Öğreniyorlar?

Birinci ve ikinci sınıfta, 7 yaşındaki çocuklar eğitimin temellerini öğreneceklerdir. Birçoğu harflerini ve rakamlarını bilecek. Hatta bazıları yeni başlayanlar için kitap okuyabilir. 

Bu iki yılda basit matematik, fen bilimleri, okuma ve sosyal bilgiler alanlarında uzman olacaklar. Yazma becerileri üzerinde çalışacaklar ve yaşamları boyunca öğrendiklerinin temellerini geliştirecekler.

Çıplak bir matematik anlayışı ve sayıların birlikte nasıl çalıştığı bu ilk iki yıl boyunca genellikle ustalaşacaktır. Bunlar çocuğunuzun hayatındaki çok önemli yıllar çünkü eğitim kariyerlerinin geri kalanının temelini oluşturacaklar. 

Yedi yaşındaki çocuklar okula girdikten sonra hızlı bir şekilde gelişeceklerdir, çünkü haftanın beş günü bütün gün öğrenmeyle çevrili olacaklar. Bunlar, pek çok arkadaş edinecekleri ve sevdikleri ve sevmedikleri şeyler hakkında kendileri hakkında yeni şeyler öğrenecekleri yerlerdir. Ayrıca öğrenme stillerini keşfetmeye başlayacaklar ve kişisel ihtiyaçlara göre görülebilecekler. 

Bu, bir ebeveynin hayatında zor bir zaman olabilir ama aynı zamanda en gururlu olanlardan biri olabilir. 7 yaşındaki çocuğunuz öğrenmeye, büyümeye ve eğitim konusunda heyecanlanmaya başlıyor. 1. veya 2. sınıfta, neye ihtiyaçları olduğunu öğrendiklerini garanti edebilirsiniz. Dikkat et, yedi yaşındaki akılsız pantolon geliyor!

ilgili sorular

Avustralya’da 7. yıl kaç yaşında? Diğer ülkelerde birçok şey için kullanılan farklı terimler vardır. Bir ana örnek, eğitim ve sınıf seviyeleri hakkında konuşma şeklimizdir. Türkiye’de 7 yaşında, 1. veya 2. sınıfta, ancak Avustralya’da 7. Sınıf, 12 veya 13 yaşında bir öğrenciyi ifade ediyor.

7 yaşındaki bir çocuğun boyu kaç olmalıdır? 7 yaşındaki bir çocuğun normal olması için yerine getirilmesi gereken kesin bir yükseklik gereksinimi yoktur. Herkesin boyu genetik ve aile öyküsüne göre değişir. Türkiye’de ortalama 7 yaşında bir çocuk yaklaşık 48 inç olabilir.