Lavabo altı su filtreleri artık her zamankinden daha verimli. Daha önce yalnızca ters osmos sistemleri yardımı ile sudan çıkarılan kirletici maddelerden bazıları şimdi bu filtreler tarafından engellenmektedir.

Fakat ters osmos sistemlerinden farklı olarak, lavabo filtreleri altında herhangi bir atık su üretmediğini biliyor muydunuz?

Aşağıdaki makalede, 2019’daki lavabo su filtreleri altında en verimli şekilde en iyisini sunuyoruz. Sadece artılarını ve eksilerini tartışmıyoruz, aynı zamanda lavabo altı filtresini kullanmanın neden sizin ve aileniz için taze içme suyu üretmenin etkili bir yol olduğunu açıklıyoruz.

Lavabo altı filtre incelemelerini okuduktan sonra, hangi modelin eviniz için en iyi olduğu konusunda bilinçli bir karar verebileceğinden eminiz. Bunlar verimli filtrelerdir ve diğer filtreleme çözümlerinden daha çevrecidirler.

Satın Alma Rehberi: Lavabo Altında Su Filtresi Nasıl Alabilirsiniz

Çoğu insan aynı şeyi lavabo altı filtreden istiyor ve bu filtrelenmiş su. Ancak, şu anda bilmeseniz bile, filtre alırken aklınızda tutmanız gereken başka şeyler var.

Lavabo Filtresinde Aramanız Gereken Özellikler

·        Su basıncı

Su filtreleri söz konusu olduğunda , su basıncı çok önemlidir. Yalnızca birkaç şey, bir bardak suyun dolması için uzun süre beklemekten daha can sıkıcı olabilir. Başlamak için iyi bir su basıncınız yoksa, iyi su basıncı sağlayabilen bir su filtresi kullanmak özellikle önemlidir.
Lavabo altı su filtreleri, geleneksel olanlardan daha iyi su basıncı sunar. Bununla birlikte, bu artan basıncın dezavantajı, suyun filtrede daha az zaman harcadığı dır, bu nedenle bazı kirletici maddeler filtreden tıkanmadan geçebilir. Çok kirli bir su kaynağınız varsa bu aslında bir sorun olabilir. Su aşırı derecede kirli değilse, musluğa ulaşan kirletici madde sayısı önemsizdir.

·        Filtreleme kapasitesi

Filtre kartuşunun bileşenlerine bağlı olarak, bazı filtreler, bazı kirletici kategorilerini diğerlerinden ayırmada daha etkili olacaktır. Bazı modeller çok iyi bir genel filtreleme kapasitesine sahip olabilir, ancak yine de, belirli bir kirletici tipini çıkarmak için gereken malzemelerden yoksundur. Bu nedenle, bir filtre satın almadan önce daima ev suyu kalitesi test kitini kullanmalısınız. Bir kit size hangi kirleticilerin daha yüksek su kaynağınız olduğunu gösterecektir. Bu bilgiyi kullanarak, suyumuzu kirleten belirli bileşiklerin giderilmesinde çok etkili bir model aramalısınız.

·        Kurulum Kolaylığı ve Filtre Değişimi

Dikkate almanız gereken bir diğer önemli şey, montaj kolaylığı ve filtreleri ne kadar hızlı değiştirebildiğiniz bir . Üniteyi sadece bir kez kurmanız gerektiğinden kurulumun neden önemli olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. İşin aslı, bir ünitenin montajı zor ise, bu süreçte ona zarar verebileceğimiz dir. Bu, size yedek parça veya tamamen başka bir ünite göndermek için müşteri hizmetleri temsilcisi ile uzun ve yorucu bir tartışmaya yol açabilir.
Diğer bir neden, kurulum için bir tesisatçı kiralamak için para harcamama kızdır.

Bu tür filtreleme sistemleri genellikle DIY projeleri olarak tasarlanmıştır, bu nedenle profesyonel bir işe gerek yoktur. Yükleme işlemi sırasında herhangi bir zorlukla karşılaşırsanız, olasılıkla çevrimiçi yardımcı olabilecek bir eğitim videosu bulacaksınız. Üniteyi video eğitimini izledikten sonra bile kuramazsınız, bir profesyonel işe almadan önce atmanız gereken bir adım daha var. Müşteri servisini aramalısınız. Çoğu zaman değil, müşteri hizmetleri uzmanları kurulum süreci ile ilgili değerli bilgiler sağlayabilir.
Filtreleri değiştirmek kolay kullanmak da önemlidir. Sunduğumuz modellerin çoğu, on dakikadan daha kısa sürede değiştirilebilecek filtreler kullanıyor. Ancak, piyasadaki diğer bazı modeller, değiştirilmesi gerçekten zor olan filtreler kullanır. Filtreleri yalnızca 6 ayda bir veya daha fazla bir kez değiştirmeniz gerekse bile, bu bir sorun olabilir.

·        Kartuş Ömrü

Lavabo su filtresi sistemleri için arıyorsanız, çoğu zaman 6 ayda bir yeni filtrelere ihtiyaç duyduklarını fark etmişsinizdir. Ancak, yalnızca 3 veya 5 yılda bir filtre değişimine ihtiyaç duyan bazı modeller vardır. Bu gerçekten önemli mi?

Aslında, öyle. Çoğu kartuş aynı şekilde çalışır, bu nedenle daha fazla suyu filtreleyen bilen bir kartuşa sahip olmak, daha iyi üretildiği anlamına gelir. Daha uzun süre dayanan kartuşlar genellikle yüksek kaliteli bileşenlerle yapılır, bu nedenle suyu filtrelemede çok verimli olurlar.

Ancak, bir kartuşun belirli bir süre boyunca reklamı yapılsa da, o döneme ulaşamayacağını bilmelisiniz. Bunun arkasındaki neden suyun kalitesi. Bir kartuş test edildiğinde, belediye kalitesinde su ile test edilir.

Ancak, bu büyük ama aynı zamanda belediye kalitesinde bir su, musluktan aldığınızdan değil, su arıtma tesisinden çıktığında. Suyun eski borulardan geçmesi gereken mil onu da kirletir. Bu, kullandığınız suyun büyük olasılıkla kartuşun test edildiğinden daha fazla kirleneceği ve bu nedenle reklamdan daha az dayanacağı anlamına gelir.

Lavabo Altı Vs Tezgah üstü Su Filtreleri

Bu filtrasyon sistemlerinin her ikisi de ana bileşen olarak aktif karbon filtreleri kullandıkları için karşılaştırması kolaydır . Her birinin avantaj ve dezavantajları vardır, bu yüzden ikisini karşılaştıran bir liste hazırladık.

1.    Lavabo Sistemleri

Artıları

 • Görüş alanı dışında – Mutfağınızın tasarımına müdahale etmiyorlar
 • Tezgah üstü boş alan yok – Bunlar lavabosunun altındaki kabine monte edilmiştir, bu nedenle tezgah üstünde boş yer tutmazlar.
 • İyi Filtrasyon Hızı – Tezgah üstü filtreleme sistemlerinin aksine, bunlar genellikle iyi bir filtreleme oranına sahiptir.

Eksileri

 • Daha Büyük – Lavabonun altına gizlenmiş olsalar bile, bu filtreler tezgahtaki lerden daha büyük olabilir. Bu sayede sayaçta olmasalar bile daha fazla depolama alanı kaplayacaklar.
 • Takılması Zor – Bu modellerin kurulumu genellikle zor değildir, ancak bazı tezgah üstü ünitelerin kuruluma bile ihtiyacı yoktur.

2.    Tezgah Sistemleri

Artıları

 • Küçük – Bu üniteler küçüktür, bu nedenle fazla depolama alanı kullanmazlar
 • Kurulumu daha kolay – Bu sistemlerin kurulumu lavabo modellerinden daha kolaydır.

Eksileri

 • Daha Düşük Filtrasyon Hızı – Tezgah üstü filtreler, lavabo altı modellerle aynı miktarda su filtrelemek için genellikle daha uzun sürer.
 • Tasarımınızı Yıkabilir – Bu filtreler iyi görünmez, bu nedenle mutfağınızın tasarımını bozabilirler.

Lavabo Altında Su Filtresi Kurulumu ve Bakımı

·        Lavabo Suyu Filtre Kurulumu

Lavabo altı filtrasyon sistemlerinin montajı genellikle kolaydır. İşte nasıl yapıyorsun

 • Lavabonun altındaki hortumu çıkarın
 • Yeni filtrenin konumunu işaretle
 • Gerekli tüm tesisat bağlantılarını yapın
 • Filtreyi lavaboya bağlayın
 • Bir montaj yeri seçerseniz, filtreyi vidalayın
 • Yeni filtreyi test et

Her zaman üreticinin sağladığı talimatları okuyun. Yükleme işlemine nasıl devam edeceğiniz konusunda emin değilseniz, video eğitimlerini aramalı veya müşteri desteğine başvurmalısınız.

·        Su Filtresi Kartuşu Ne Zaman Değiştirmeliyim?

Bu sorunun genel bir cevabı yok. Bazı sistemler 6 ayda bir filtre değişimine ihtiyaç duyarken, diğerleri 5 yıla kadar suyu tek bir filtre olmadan filtreleyebilirim.

Her zaman üreticinin talimatlarını takip etmeli ve filtreleri uygun zamanda değiştirmelisiniz. Bazı sistemler, filtreleri değiştirme zamanı geldiğinde sizi otomatik olarak bilgilendirir.

·        Lavabo Altındaki Su Filtresi Sistemindeki Kartuşların Temizlenmesi ve Değiştirilmesi

Bu işlem modele göre de değişecektir, ancak filtreleri değiştirirken her zaman atmanız gereken bazı adımlar vardır.

 • Su kaynağını kapatın
 • Musluğu açarak sistemdeki suyu boşaltın
 • Bir tornavida veya üreticinin sağladığı aleti kullanarak kasayı açın.
 • Filtreleri çıkarın
 • Kasayı temizle
 • Filtreyi değiştirin
 • Kasayı kapatın
 • Suyu açın ve sızıntı olup olmadığını kontrol edin

Bazıları diğerlerinden daha iyi görünse de, her zaman tüm filtreleri aynı anda değiştirmelisiniz.

Lavabo Altındaki Su Filtreleri Nasıl Çalışır?

Artık bir lavabo altı su filtresi satın almak istediğinize göre, nasıl çalıştığını bilmek isteyebilirsiniz, böylece yapılar ve modeller arasındaki farkları anlayabilirsiniz.

Bilmeniz gereken ilk şey, iki tip yeraltı suyu filtresi olmasıdır. İlki, lavabo filtresi altında basit, diğeri lavabo filtresi altında geleneksel olarak adlandırılır. Bir sonraki bölümde, çalışmaların her birinin ve iki tür arasında seçim yapmanın artı ve eksilerini açıklayacağız.

1.    Lavabo Altında Filtre Basit

Bu sistem basit olarak adlandırılan bile, çalışma şekli aslında oldukça karmaşık. “Basit” terimi, sistemin çalışma şeklinden ziyade sistemin kurulmasından gelir.

Basit lavabo su filtresini taktığınızda, tüm soğuk su beslemesi filtre üzerinden yönlendirilir. Bu sistem suyu iletmek için ayrı bir musluk kullanmıyor; Bunun yerine normal musluk aracılığıyla teslim edilir. Filtre soğuk su hattına bağlı olduğundan, sıcak suyu filtreleme.

Bu sistemi kullanmanın avantajı kullanım kolaylığı dır. Biri filtrelenmiş, biri filtrelenmemiş su için olmak üzere iki ayrı soğuk su musluğuna sahip olmak yerine, basit bir sisteme sahipsiniz. Böylece adı.

Lavabo Altı Basit Filtreler Artıları

 • Ucuz
 • İlave musluk gerekmez
 • Lavaboda veya tezgahta herhangi bir değişiklik yapılması gerekmez
 • Esnek konnektörlerle kurulumu daha kolay

Basit Lavabo Filtreleri Eksileri

 • Daha fazla su filtrelenir, bu nedenle filtreleri daha sık değiştirmeniz gerekir
 • Filtreye ulaşan su daha yüksek bir akışa sahiptir, bu nedenle bazı kirletici maddeler filtrasyondan kaçacaktır.

2.    Geleneksel Lavabo Altında Sistemi

Şimdiye dek tahmin edebileceğiniz gibi, bu sistem geleneksel olarak adlandırılır, çünkü ilk lavabo filtreleme sistemleri sadece bu şekilde tasarlanmıştır.

Geleneksel bir evre filtrasyon sistemi kurmak için, ana soğuk su borusundaki suyu bir bağlantı kullanarak sisteme yönlendirmeniz gerekir. Bağlantı genellikle kısa bir plastik tüptür. Su filtreledikten sonra, lavabonun üzerine monte edilmiş ayrı bir musluğa gönderilir. Sadece bu musluğa ulaşan su filtrelenir. Normal musluğuna ulaşan soğuk ve sıcak su filtrelenmeyecektir. Burada sıcak su pınarı makinesinin sizin için en iyi seçenek olup olmadığını öğrenin .
Sistem her zaman basınç altındadır, böylece suyu filtreden ve sonra musluğa gönderebileceksiniz.

Bu tip bir musluğu kullanmanın en büyük dezavantajı, iki musluk deliği olan bir lavabo satın almanız veya lavaboda veya tezgahta yeni bir delik açmanız gerekmektedir.

Lavabo Altında Filtre Konvansiyonel Artıları

 • Filtreler daha uzun süre dayanır çünkü suyun yalnızca bir kısmı filtrelenir
 • Su daha iyi filtrelenir çünkü düşük akış hızı filtrede daha uzun süre kalmasını sağlar
 • Her türlü tesisat üzerine kolayca monte edilebilir

Geleneksel Lavabo Filtreleri Eksileri

 • Ek bir musluk gereklidir
 • Yeni musluğun takılması için bazı evyelerin ve tezgahların ayarlanması gerekecektir.
 • Düşük akış hızı.

Lavabo Altında Su Filtrelerinin Yararları

Modern evye su filtreleri artık daha önce sadece bir ters osmoz sistemi kullanıldığında çıkan kirleticileri azaltabilmektedir. Eski modeller kirleticileri engellemek için yalnızca aktif bir karbon filtre kullanır, ancak modern modeller daha fazla teknolojiyi birleştiren kartuş filtreler kullanır.

Lavabo altlarında suyu filtrelemek için kullanılan yeni teknolojilere rağmen, aktif karbon su filtresi en önemli bileşenleridir. Lavabo su filtresi sistemleri söz konusu olduğunda, ne kadar çok karbon kullanılırsa, o kadar iyidir.

Lavabo altı suyu filtresinin kullanımının size nasıl fayda sağlayacağını gösteren bir liste

 • Kötü Kokuları ve Tatları Giderir – Lavabo altındaki su filtrelerinin çoğu en az bir adet aktif karbon filtresi kullanır. Bu filtre türü, kötü kokuların ve tatların sudan giderilmesinde çok iyidir.
 • Sedimentin Sökülmesi – Kartuş filtresinin bileşenlerinden bazıları, tortuyu sudan çıkarmak için özel olarak tasarlanmıştır. Bazı kartuşlar özellikle bunun için kıvrımlı bir polipropilen veya eğrilmiş bir polipropilen kullanır, ancak aktif karbon filtresi de yardımcı olacaktır.
 • Klor içermez – Aktif karbon filtresi sayesinde, klor da kaldırılır. Bazı modellerde, sudaki daha büyük kirletici maddelerin ve kimyasalların çoğunu yakalamak için bir başlangıç ​​karbon filtresi ve klor gibi kimyasalların uzaklaştırıldığında emin olmak için ikinci bir karbon filtre kullanılacaktır.
 • Ağır Metal Yok – Bu metaller işlem görmüş bir aktif karbon filtre veya bir KDF karbon filtre kombinasyonu tarafından engellenir
 • Daha Az Florür – Lavabo altı filtreleme sistemleri, florürü sudan çıkarmak için özel bir Alümina filtresi kullanır. Bu çıkarma işlemi genellikle tamamlanmaz, bu nedenle bazı florürler musluğa ulaşır.
 • Arsenik yok – Alümina filtresi sayesinde, arsenik de sudan çıkarılır.
 • Nitrit / Nitrat Azaltma – Nitratlar ve nitritler çocuklar ve yaşlılar için çok tehlikelidir. Lavabo altı filtreler, bu bileşikleri sudan çıkarmak için bir Anyon reçine kartuşu kullanır.
 • Daha Az Kireç Çözücü – Filtrenin kartuşundaki katyon reçinesi sudaki kalsiyum ve magnezyumun çoğunu giderir. Bu, lavabosundaki kireç birikimini azaltır.
 • Bakteriyel ve Mikroorganizmaların Giderilmesi – Lavabo altı filtreleri tarafından kullanılan kartuş bakterilerin musluğa ulaşmasını da engelleyebilir. Bu aynı zamanda Cryptosporidium ve Giardia gibi diğer mikroorganizmalar için de geçerlidir.

Son olarak

Artık lavabo altı su filtresi incelemelerimizi ve kapsamlı satın alma rehberimizi okuduğunuza göre, eviniz için doğru modeli seçebileceğinizden eminiz.

Makalede görebileceğiniz gibi, en iyi lavabo su filtreleri , çoğu kirleticinin içme suyunuza girmesini engelleyebilir.

Suyunuzu bir kuyudan almanız veya belediye kaynağından almanız farketmez, lavabonun altındaki iyi bir filtre, aksi takdirde musluğunuza ulaşacak kirleticilerin çoğunu giderir.

Lavabo filtrelerinin altında nasıl çalıştığını gerçekten bilmiyor musunuz? Problem değil. Sadece kısa satın alma rehberimizi okumalısınız ve suyu nasıl filtrelediklerini anlayacaksınız. Nasıl çalıştıklarını anlamak, hangi modeli satın alacağınız konusunda doğru kararı vermenize yardımcı olacaktır.

Lavabo altı filtre uygulamalarımızda doğru modeli bulamadığınızı düşünüyorsanız, buraya tıklayarak diğer filtreleme çözümlerini görebilirsiniz.