Bebek sahibi olmaya mı çalışıyorsun? Ancak hamilelik testi sonucunu bilmek için sabırsızlanıyorum? Hamile olup olmadığınızı bilmek için istekli olduğunuzda, periyotları kaçırmadan önce bile, deneyebileceğiniz birkaç DIY hamilelik testi vardır.

Bu yöntemlerden biri şeker gebelik testidir. Burada, İyiAile.com size şeker hamilelik testini, nasıl yapılacağını ve testi yapmak için neye ihtiyacınız olacağını anlatır.

Şeker Gebelik Testi Nedir?

Yaygın bir hane bileşeni olan şeker ve idrarla hamileliği onaylamak için kullanılan bir DIY yöntemidir. HCG adı verilen gebelik hormonunun varlığının belirlenmesinde yardımcı olur.

Ev Yapımı Şeker Gebelik Testi Çalışır Mı?

Evet, bu yöntemin güvenilirliğini destekleyen bilimsel bir kanıt olmamasına rağmen. Şeker suda çözülür ve şeker hamilelik testi için aynı prensip kullanılır. İdrardaki hCG şekerle temas ettiğinde şekerin çözünmesini önler. Bunun yerine, şeker topaklarının oluşumuna neden olur.

Şeker Hamilelik Testi İçin Neler Gerekiyor?

Şeker kullanarak bir DIY hamilelik testi için aşağıdakilere ihtiyacınız var:

  • Saf beyaz şeker kristalleri
  • Kuru, sterilize edilmiş bir kap
  • Günün taze, ilk idrarı

Şeker Gebelik Test Prosedürü

Testi yapmak için aşağıda açıklanan adımları izleyin:

  • Sterilize edilmiş kuru kabı alın ve içine birkaç kaşık şeker kristali ekleyin.
  • Başka bir kapta günün ilk idrarını toplayın.
  • İdrarı şeker kasesine dökün.
  • Birkaç dakika bırakın.
  • Şekerin idrarla nasıl reaksiyona girdiğini gözlemleyin.

Şeker Hamilelik Testi Sonuçlarının Yorumlanması

Şeker hamilelik testi sonucu şöyle olabilir:

Olumlu: Şekere idrar örneği eklerseniz ve birkaç dakika içinde şeker kümeleri oluşturursa, bu olumlu bir sonuçtur.

Negatif hamilelik testi: Eğer şeker idrarda çözülürse, hCG hormonunun bulunmadığını gösterir, bu da negatif bir sonucu gösterir.

Testi Ne Zaman Yapmalısınız?

HCG hormonu, hamileliği onaylamak için anahtar faktördür. HCG seviyesinin implantasyondan sonra idrarda artması iki hafta kadar sürer Konsantrasyonu günün ilk idrarında yüksek kalır. Daha sonra, test sonucuna müdahale edebilecek çeşitli bileşenlerle seyreltilir. Bu nedenle, günün ilk idrar örneği ile test yapılması önerilmektedir.

Şeker Gebelik Testinin Doğruluğu Nedir?

DIY hamilelik testleri% 100 mükemmel olmayabilir. Hijyen seviyeleri, çevresel faktörler, testin süresi, kullanılan bileşenlerde kirliliklerin konsantrasyonu ve kullanılan kase gibi çeşitli faktörler nedeniyle yanlış sonuç verebilir. Bu nedenle, kiti kullanmadan 1-2 hafta sonra kiti kullanarak yapılan bir hamilelik testi yaptırmanız her zaman önerilir. Şeker gebelik testi maliyet etkin olsa da, etkinliğini kanıtlayacak bilimsel bir kanıt yoktur.

Hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız, o zaman şeker gebelik testi evde onaylamak için bir yol olabilir. Bununla birlikte, etkinliği mağazadan alınan hamilelik kitleriyle karşılaştırılamaz.

Şeker hamilelik testini denediniz mi? Aşağıdaki yorumlar bölümündeki deneyiminizden bahsedin.